برخی از افراد به دلیل نقش خود در این سانحه در سقوط هواپیمای اوکراین دستگیر شدند

سخنگوی قوه قضائیه از آغاز تحقیقات همه جانبه درخصوص سقوط هواپیما خبر داده و گفت تعدادی از افراد در این خصوص بازداشت شده اند…..

هجدهمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه با حضور خبرنگاران آغاز شد.

سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: این عزیزان و بویژه جانباختگان خطوط هوایی اوکراین از ما و خانواده ما و هموطن ما و از این سرزمین بودند و داغدار اصلی ماییم نه دیگران.

وی خاطر نشان کرد: اینها میخواهند انتقام بگیرند و میدانیم دلسوز ایران نیستند و در سیل ۹۸ حتی از رساندن کمکهای مردمی و بین المللی ممانعت کردند که اگر دوستدار ایرانی بودند این اقدام جنایتکارانه را انجام نمی دادند.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین در مورد بازداشت شدگان حادثه هواپیمایی نیز یادآوری کرد: سپاه پاسداران انچه باعث بروز این حادثه تا این مرحله شده بود را به مردم گزارش دادند.

وی ادامه داد: این در حالی است که ستاد کل نیروهای مسلح نیز مامور است و کمیسیونهای تخصصی تشکیل شده و ابعاد وقوع این حادثه در حال بررسی است و به اتمام نرسیده است.

اسماعیلی افزود: البته شاید مناسبتر بود در همان ابتدا اعلام می کردند که کمیسیونهایی برای بررسی این موضوع تشکیل شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در قوه قضائیه نیز قرار است با بهره‌گیری از کارشناسان ستادکل، سازمان هواپیمایی کشوری، سایبری، جنگ الکترونیک و همچنین بهره گیری از اطلاعات ضبط شده جعبه سیاه که قرار است به فرانسه فرستاده شود و با بازخوانی آن همه ابعاد بررسی شود.

این مقام ایرانی افزود: تحقیقات شروع شده و ۷۲ ساعت گذشته و افرادی در این خصوص بازداشت شده اند. هر شب تیم قضایی ما در سازمان قضایی نیروهای مسلح تا ساعت ۲۳ مشغول سوال کردن و تحقیقات هستند و از افراد زیادی تحقیق شده است.

Read Previous

بازداشت محمد اسماعیلی, دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران

Read Next

حکم اعدام برای حمله کنندگان به کلانتری در اهواز

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *