ارجاع به پرونده “سها مرتضائی” ، فعال دانشجویی ، به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی, بعنوان مرجع رسیدگی کننده بر پرونده “سها مرتضائی”, فعال صنفی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل و محبوس در بند زنان زندان قرچک در ورامین که در هجدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود بسر می برد تعیین و پرونده این فعال دانشجوی به شعبه مذکور ارجاع شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران؛ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸, سها مرتضائی, فعال دانشجوئی و دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل دانشگاه تهران در حالی که در هجدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود بسر میبرد پرونده این فعال دانشجوئی از بابت اتهامات سیاسی تحت بازجوئی و تفهیم اتهام قرار گرفته بود

پس از ارجاع به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی این فعال دانشجویی طی روزهای آتی باید منتظر ابلاغ تاریخ دادرسی خود باشد. سها مرتضائی دانشجوی ستاره دار و محروم از تحصیل در حالی که با رتبه ۱۰ در آزمون سراسری برای ورود به مقطع دکترای علوم سیاسی پذیرفته شده بود

به دلیل فعالیتهای صنفی و دانشجوی خود از ادامه تحصیل محروم شد و در نوزدهمین روز از تحصن اعتراضی خود در خوابگاه دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. 

براساس اعلام مصطفی نیلی, وکیل مدافع سها مرتضائی, با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت: “امروز ظهر پرونده خانم سها مرتضایی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع شد.

برای اعلام وکالت به شعبه مراجعه کردم که گفتند بایستی هفته آینده مراجعه کنم تا روند اداری ثبت پرونده انجام شود. عصر نیز خانم مرتضایی از زندان قرچک با من تماس گرفت. در هفدهمین روز اعتصاب غذا بود”.

Read Previous

قطر به ایران خیانت می کند و مخفیانه حرکت می کند

Read Next

ایران فقط عصایش را بلند کرده ترامپ جا زده

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *