یک فعال رسانه ای توسط نیروهای امنیتی در شهر گلپایگان دستگیر شد

طی روزهای گذشته; در پس یورش ماموران امنیتی در شهرستان گلپایگان یک شهروند ساکن این شهرستان را به اتهام راه اندازی کانال تلگرام از بابت اتهام “تشویش اذهان عمومی” و “تحریک شهروندان به تجمعات اعتراضی” بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم; طی روزهای گذشته, یک فعال تلگرامی ساکن شهرستان گلپایگان از توابع استان اصفهان در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی وی در این شهرستان به اتهام “تشویش اذهان عمومی” و “تحریک شهروندان به تجمعات اعتراضی” در فضای رسانه ای « تلگرام » و « اینستاگرام » بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس اعلام سرهنگ “علی سبحانی”, فرمانده پلیس فتا در شهرستان گلپایگان; ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و اطلاعاتی ویژه و هماهنگی با مقام قضائی در شهرستان گلپایگان فردی را که با بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام باعث “تشویش اذهان عمومی”, “تحریک مردم به تجمعات غیرقانونی” کرده بود را بازداشت کردند. 

این مقام انتظامی در ادامه همچنین ادعا کرد; هرگونه اقدامی در جهت “نشر اکاذیب”، “تشویش اذهان عمومی” و “تحریک مردم در فضای مجازی” با مجازاتهای سنگین از سوی دستگاه قضائی ایران همراه است. 

سرکوب فعالان فضای مجازی و فعالان تلگرامی و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

Read Previous

1500 نفر در اعتراضات اخیر ایران کشته شدند

Read Next

محکومیت قطعی ۹ شهروند بهائی در مجموع به تحمل ۲۸ سال حبس تعزیری

One Comment

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *