کارگران کارخانه دوده فام دزفول خواستار رسیدگی به خواسته‌های خود شدند

جمعی از کارگران کارخانه صنعتی دوده فام دزفول روز چهارشنبه با حضور مقابل این کارخانه خواستار رسیدگی به خواسته‌های خود شدند….

این کارگران که تعداد آنها حدود ۷۰ نفر بود خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین بازگشت به کار نماینده کارگری این کارخانه شدند.

یکی از این کارگران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از سال ۹۱ در این شرکت شاغل شده‌ام ولی بعد از گذشت هشت سال هنوز طرح طبقه‌بندی مشاغل اجرا نشده است.

سید مصطفی علوی افزود: طبق طرح طبقه‌بندی مشاغل، هرکس با توجه به سنوات خود، جایگاهی در شرکت دارد و حقوق او براساس آن، طبقه‌بندی و پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام ممانعت‌ها برای اجرای طرح طبقه‌بندی از طرف مدیران عامل و هدلینگ زیرنظر بنیاد مستضعفان بوده است، گفت: گویا مسوولان بنیاد مستضفان در جریان اجرا نشدن این طرح قرار نگرفته‌اند زیرا درصورت مطلع بودن حتما اقدامی می‌کردند.

این کارگر افزود: مدیرعامل پس از پیگیری‌های اسماعیل شاعیدی نماینده کارگری کارخانه برای مطالبات به حق کارگران از جمله طرح طبقه‌بندی مشاغل، دستور اخراج و ممانعت حضور او در کارخانه را به حراست داده است.

وی خواستار رسیدگی رییس بنیاد مستضعفان به این مشکل شد و اظهارداشت: برخی کارخانه‌های دزفول از جمله گلستان طرح طبقه‌بندی مشاغل را اجرا کرده‌اند ولی کارخانه صنعتی دوده فام دزفول هنوز اقدامی در این راستا انجام نداده است.

علوی با اشاره به پاسخ مسوولان کارخانه درخصوص مطالبه کارگران افزود: ابتدا گفتند این طرح اجرا نمی‌شود ولی اکنون می‌گویند کارگروهی در تهران این موضوع را پیگیری می‌کند ولی درنهایت نماینده کارگران را از کارخانه اخراج کردند.

Read Previous

ادامه بازداشت‌های گسترده معترضان در ایران؛ دست‌کم ۲۴۰ نفر در کرمانشاه بازداشت شدند

Read Next

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۶ تن از کارگران هفت تپه برگزار شد

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *