تجمع كاركنان بيمارستان الزهرا اصفهان

روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۹۸، جمعی از کارکنان بیمارستان الزهرا اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت کارانه معوقه خود، در محوطه این مرکز درمانی دست به تجمع زدند.

حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش خدماتی و درمانی بیمارستان الزهرا اصفهان مشغول به کار هستند که کارانه و اضافه‌کاری آنها طی ۹ ماه گذشته پرداخت نشده، در عین حال در ۲ ماه گذشته وعده نهار آنها حذف شده است.

از سوى ديگر، آرش نجیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تصريح كرد كه تجمع کارکنان بیمارستان الزهرا در پى عدم پرداخت حق بیمه توسط سازمان‌های بیمه‌گر ازجمله بیمه سلامت و تامین اجتماعی صورت گرفته است.

آقاى نجیمی بر اینکه به محض پرداخت حق بیمه توسط این سازمان‌ها، کارانه و اضافه‌کاری کارکنان بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پرداخت می‌شود، تاكيد كرد.

او گفت كه در ۲ ماه گذشته تاکنون هیچ پولی از سوی این سازمان‌های بیمه‌گر به این دانشگاه پرداخت نشده است.

آقاى نجیمی، مجموع مطالبات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سازمان بیمه سلامت از سال ۹۶ تا ۹۸ را ۱۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و از سازمان تامین اجتماعی از سال ۹۷ تا ۹۸ را ۵۴۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام كرد و افزود كه عدم پرداخت این مطالبات به ایجاد مشکلات مالی در همه بخش‌ها از جمله پرداخت به کارکنان، پزشکان، پرستاران و اعضای هیات علمی منجر شده است.

Read Previous

محمد آتشی كجاست؟

Read Next

بيانيه وكلاى دادگستري در انتقاد از سركوب اعتراضات

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *