اعتراضات سراسرى در اعتراض به افزايش قيمت بنزين

روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸، جمعی از شهروندان در شهرهای مختلف کشور در اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین دست به برگزاری تجمعات اعتراضی زدند.

افزایش ناگهانی قیمت بنزین با اعتراض شماری از شهروندان در شهرهای مختلف کشور ازجمله اهواز، بهبهان، شیراز، ماهشهر، مشهد، گچساران، زاهدان، خرمشهر، بیرجند، سیرجان و امیدیه روبرو شد. 

با وجود اينكه مردم تجمع كننده در اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به خیابان‌ها آمدند اما این اعتراضات با شعارها و طرح مطالبات دیگر سیاسی و اجتماعی نیز همراه شد.

معترضان در اهواز نیز در جریان تجمعات خود که در نقاط مختلف این شهر برگزار شد، شعارهایی ازجمله “اهوازی با غیرت، ماشینتو خاموش کن” سر دادند.

همچنین معترضان در شیراز در جریان تجمعات خود از سایر شهروندان درخواست کردند با خاموش کردن خودروهای خود در خیابان‌ها به تجمع کنندگان بپیوندند.

گروهی از شهروندان نیز در بلوار وکیل آباد این شهر با خاموش کردن خودروهای خود در خیابان و مسدود کردن خیابان‌های اصلی شهر اعتراض خود را نسبت به افزایش نرخ بنزین در کشور اعلام کردند. 

در شهرهای شیراز، امیدیه و زاهدان نيز شهروندان با روشن کردن آتش در معابر شهر اقدام به برگزارى تجمع اعتراضى كردند.

همچنين یک معترض به نام جواد نظرى فتح آبادى در سیرجان در پی تیراندازی نیروهای انتظامی جان خود را از دست داد.

از سوى ديگر، نیروهای امنیتی و انتظامی حضور گسترده‌ای در خیابان‌ها داشتند.

در جریان برگزاری این تجمعات در برخی شهرها ازجمله مشهد، اهواز و بهبهان نیروهای نظامی حاضر در خیابان‌ها به دنبال پراکنده کردن معترضان و پایان دادن به تجمعات بودند که با شعارهایی از سوی مردم مواجه شدند.

گفته می‌شود نیروهای انتظامی در مشهد اقدام به آسیب زدن به خودروهای پارک شده در خیابان‌ها کرده‌اند.

لازم به ذکر است، ساعات پایانی شب گذشته شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بدون اعلام قبلی از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در کشور خبر داد و گفت که این تصمیم مصوبه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه در حکومت ایران صورت گرفته است. بر این اساس بنزین سهمیه‌ای با افزایش ۵۰ درصدی به قیمت هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با افزایش سه برابری به قیمت هر لیتر ۳ هزار تومان عرضه خواهد شد.

Read Previous

وضعيت زندان و زندانيان امروز

Read Next

سازمان ملل قطعنامه‌ای گسترش اعدام و شکنجه در ایران صادر كرد

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *