معوقات مزدى كارگران حفارى شمال

روز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸، کارگران حفاری شمال از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

حقوق این کارگران که شامل کارگران ستادی و عملیاتی حفاری هستند و تعدادشان به چند صد نفر می‌رسد، در دو ماه گذشته پرداخت نشده است.

به گفته یکی از کارگران عملیاتی حفاری شمال که در اهواز مشغول به کار است، آخرین حقوقی که گرفتیم مربوط به مرداد ماه است؛ نه حقوق شهریور را گرفته‌ایم و نه حقوق مهر را؛ اکنون هم آبان دارد به پایان می‌رسد و مشخص نیست حقوق این ماه را چه زمانی قرار است پرداخت کنند.

این کارگر که از شرایط سخت شغلی خود در اهواز گلایه‌مند است، افزود كه زمانی نه چندان دور، پرداخت دستمزدها در حفاری شمال به موقع و مرتب بود و ما هم زندگی خوبی داشتیم اما الان مدتی‌ است که هر بار باید چند ماه منتظر بمانیم تا واریز حقوق صورت بگیرد. این شرایط برای ما که در مختصات دشوار حفاری کار می‌کنیم، آزاردهنده است.

از سوي ديگر، مدیر روابط عمومی حفاری شمال، در همين خصوص تصريح كرد كه ظرف این هفته یا هفته بعد واریز حقوق خواهیم داشت. مدیریت شرکت در تلاش است هرچه زودتر مشکل تاخیر حل شود و کارگران دستمزدشان را بگیرند.

وی ادامه داد كه اولویت شرکت، کارگران عملیاتی است و مطمئن باشید اگر مطالبات شرکت دریافت شود، فوری معوقات واریز می‌شود. به همین دلیل به محض وصول مطالبات، در روزهای آینده یک ماه دستمزد پرداخت خواهد شد.

Read Previous

ادامه اعتراضات كارگران هفت تپه

Read Next

وضعيت زندان و زندانيان امروز

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *