ادامه اعتراضات كارگران هفت تپه

روز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸، شماری از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در پی عدم رسیدگی به مطالباتشان برای دهمین روز در محوطه بازار هفت تپه دست به تجمع اعتراضى زدند.

به گفته یکی از کارگران حاضر در تجمع، بعد از گذشت چندین روز اعتراض صنفی، به دليل بی‌توجهی‌ به پرداخت مطالبات آنها ناچار شدند اعتراض‌‌ها را به خارج از شرکت در محوطه بازار هفت تپه انتقال دادند تا شاید صدایشان به گوش مسئولان برسد.

طبق اظهارات وى، کارگران دو ماه از مطالبات مزدی متعلق به شهریور و مهرماه سال جاری خود را در حالی طلبکارند که در حال حاضر ۱۲ روز از موعد پرداخت حقوق آن‌ها گذشته و کارفرما کمبود منابع مالی را دلیل پرداخت نکردن حقوق‌ها عنوان می‌کند.

یکی دیگر از کارگران تصريح كرد كه اگر به درخواست‌های به حق ما پاسخ مثبت داده نشود، اعتراضات ادامه خواهد داشت.

گفتنی است دور جدید اعتراضات هفت تپه از تاریخ ۱۳ آبان همراه با اعتصاب این کارگران آغاز شده است. کارگران معترض خواستار دریافت معوقات مزدی، امنیت شغلی، بازگشت به کار همکاران اخراجی، لغو خصوصی‌سازی و لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه کارگران و حامیان آن‌ها شدند.

لازم به ذكر است كه شركت کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور به شمار مى رود که نیم قرن پيش تاسیس شد، و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ توسط سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

Read Previous

وضعيت زندان و زندانيان امروز

Read Next

معوقات مزدى كارگران حفارى شمال

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *