گزارشي درباره اعتراضات در ايران طي هفته گذشته

طي هفته گذشته اعتراضات كارگران در نقاط مختلف ايران شدت گرفته است.

روز سه شنبه 30 مهر ماه 98، شماري از كارگران مجتمع پتروشيمي فارابي بندر ماهشهر در اعتراض به عدم دريافت حقوق و مطالبات معوقه دست به تجمع زدند.

روز سه شنبه 30 مهر ماه 98، شماري از دانشجويان هنر و معماري دانشگاه مازندران نيز در اعتراض به موافقت رئيس سازمان حفاظت محيط زيست با طرح انتقال آب درياي خزر به كوير مركزي در محوطه دانشگاه اقدام به تجمع كردند.

همچنين بازنشستگان شركت فولاد اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه در مقابل ساختمان استانداري اصفهان اقدام به برپايي تجمع اعتراضي كردند.

روز چهارشنبه 1 آبان ماه 98، تعدادي از كارگران حمل و نقل خليج فارس در اعتراض به اخراج شماري از كارگران و تبديل وضعيت قرارداد از حالت قرارداد مستقيم به پيمانكاري و عدم پاسخگويي مسئولان به خواسته هايشان در مقابل فرمانداري شهرستان اسلامشهر تجمع كردند.

روز شنبه 4 آبان ماه 98، جمعي از كارگران فاز 12 پارس جنوبي در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود در محوطه اين پالايشگاه دست به تجمع زدند.

روز يكشنبه 5 آبان 98، كاركنان بخش خدمات بيمارستان جليل ياسوج در اعتراض به اخراج بدون دليل از سر كارشان در مقابل ساختمان دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان كهگيلويه و بويراحمد تجمع كردند.

كارگران شهرداري كوت عبدالله نيز در اعتراض به عدم رسيدگي مسئولان به درخواست هاي خود و پرداخت نشدن حقوقشان دست از كار كشيده، و در مقابل ساختمان شهرداري كوت عبدالله دست به تجمع اعتراضي زدند.

Read Previous

رئيس سازمان جنگل ها بازداشت شد

Read Next

وضعيت زندان و زندانيان امروز

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *