مجید اسدی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از اعزام به بیمارستان محروم شد.

 به گزارش کانون حقوق بشری آزادى مسئولین زندان رجایی شهر کرج روز شنبه ۲۰ مهرماه ۹۸ از اعزام مجید اسدی به بیمارستان به بهانه امتناع وی از پوشیدن لباس زندان ممانعت به عمل آوردند...

روز شنبه به رغم تعیین وقت قبلی، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی به بهانه خودداری مجید اسدی از پوشیدن لباس زندان، از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری کرد.


مجید اسدی از بیماری های مختلفی از جمله مشکلات غدد و دستگاه گوارش، چشم و ستون فقرات رنج می برد. در حالی که با تشخیص پزشکان زندان، آقای اسدی باید در فواصل زمانی مشخص تحت مراقبت های ویژه پزشکی در بیمارستان قرار گیرد، با کارشکنی و بهانه تراشی مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان جلوگیری می شود.

این در حالی است که خانواده مجید اسدی از مدت‌ها قبل قرار پزشکی وی را از دکتر متخصص گرفته بودند و با مسئولان زندان نیز هماهنگی صورت گرفته بود.


پیش از این نیز دو بار جلسه دادگاه این زندانی سیاسی به دلیل امتناع وی از پوشیدن لباس زندانی برای انتقال به دادگاه و برخوردهای غیرقانونی مسئولان زندان لغو شده بود.

روز سه شنبه دوم مهرماه ۹۸ و روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه ۹۸ مجید اسدی به دادسرای اوین احضار شد اما به دلیل خودداری از پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند و پابند برای انتقال به دادگاه، جلسه دادگاه لغو شده بود.

زنداني سياسي مجيد اسدى فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی، مبتلا به بیماریهای آنکیلوزاناسپونلدیلیت (AS) (یک بیماری روماتیسمی در ناحیه ستون فقرات است)، زخم معده و اثنی عشر و التهاب شبکیه چشم میباشد.
دردهای ناشی از بیماری گوارشی به دلیل ممانعت از دسترسی مناسب پزشکی و درمانی در خارج از زندان در وی مدتهاست که تشدید شده است.


آخرین بار در شهریور سال ۱۳۹۷ پس از انتقال به بیمارستان خارج از زندان و انجام معاینات تشخیصی، معلوم شد که وی مبتلا به زخم معده، زخم اثنی عشر، کیست کبد و التهاب روده می باشد. پس از آن و طی یکسال اخیر با وجود دردهای فراوان و کاهش وزن، دسترسی این زندان سیاسی از معالجات پزشکی مناسب، بطور کامل قطع شده است.

گفتنی است که بنا بر نظر پزشکان معالج، مجید اسدی باید هر ۳ ماه یکبار جهت کنترل بیماری AS که یک بیماری پیش رونده است، در بیمارستانی خارج از زندان ویزیت و چکاپ تخصصی شود که تا کنون بدلیل ممانعت های خودسرانه قضاییه و دادستانی، محقق نشده است.
Read Previous

مجتبی پروین جهت تحمل حکم سه ماه حبس بازداشت شد

Read Next

روح الله زم توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *