آمریکا تحریم هایی را برای آژانس فضایی رژیم ایران اعمال می کند

ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کرد، بر اساس این طرح، پژوهشگاه فضانوردی ، آژانس فضایی و مرکز تحقیقات فضایی مورد تحریم قرار گرفتند.

وزارت خزانه داری آمریكا در بیانیه ای تأیید كرد كه تحریم هایی را برای سه آژانس فضایی ایران اعمال كرده است زیرا واشنگتن فشار را بر برنامه هسته ای تهران تشدید می كند.

یالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه تحریم های جدیدی را علیه موسسه تحقیقات هوافضا، آژانس فضایی و مرکز تحقیقات فضایی ايران اعمال کرد. این تحریم ها توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام شده است. 

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو روز سه شنبه اظهار داشت كه ایالات متحده به دلیل مشاركت آنها در فعالیت های حساس تبلیغاتی ، تحریم هایی را بر آژانس های فضایی ایران اعمال می كند.

ایالات متحده ایران را به استفاده از برنامه فضایی خود برای توسعه موشک های بالستیک تحت پوشش یک برنامه غیرنظامی برای پرتاب ماهواره ها متهم می کند.

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

Read Previous

دکتر مسعود سلیمانی به عنوان چهره تاثیرگذار بیوتکنولوژی انتخاب شد.

Read Next

جواد خسروانيان در پي شكنجه كشته شد

One Comment

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *