نامه از نسرين ستوده منتشر شد

خانم نسرين ستوده، وكيل دادگستري و فعال حقوقي، در نامه اي كه روز شنبه 10 فروردين منتشر شد، اعلام كرد كه در مجموع به 38 سال و نيم زندان و 148 ضربه شلاق محكوم شده كه 12 سال از اين حكم اجرا خواهد شد.

نسرين ستوده در نامه اش نيز نوشت كه وكالت او در پرونده هاي مربوط به دختران خيابان انقلاب، و همچنين گذاشتن دسته گل بر سكو خيابان انقلاب از مصاديق فساد و فحشا محسوب شده، ودليل حكم حبس 12 سال خود شده است.

بنا بر اين نامه، نسرين ستوده به جرم اجتماع و تباني به قصد برهم زدن امنيت كشور به هفت و نيم سال، و به جرم عضويت در كمپين “لگام” نيز به همين ميزان زندان محكوم شد.

اين فعال حقوقي همچنين به جرم فعاليت تبليغي عليه نظام به يك سال و نيم، به جرم نشر اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق و به اتهام ظاهر شدن بدون حجاب شرعي به 74 ضربه شلاق محكوم شد.

بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامي، در حاليكه جرايم فرد بيشتر از يك مورد باشد، تنها حكمي در نظر گرفته مي شود كه بالاترين ميزان مجازات است. از همين رو، حكم 12 سال اجرا خواهد شد.

نسرين ستوده تأكيد كرد كه دادگاهش بدون حضور متهم و وكيل برگزار شد، و صريحا از حضور وكيل در مرحله ي دادسرا جلوگيري به عمل آمد كه به اين موضوع در كيفرخواست نيز اذعان شده است.

خانم نسرين ستوده در 23 خرداد ماه سال گذشته بازداشت شده بود، و از آن وقت تا كنون در زندان به سر مي برد.

صدور احكام جديد براي وي با واكنش گسترده سازمان هاي حقوق بشري، ايالات متحده آمريكا و اتحاديه اروپا روبرو شد، و آنها از تهران خواستند تا فورا نسرين ستوده را آزاد كند.

Read Previous

بحران سيل ادامه مي دهد؛ اظهارات متقابل رئيس جمهور و فرمانده سپاه

Read Next

وضعيت سدها در بحران سيل

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *